Cyklovýlet v okolí mesta s ôsmakmi – 6. apríl 2016

6. apríla 2016 sme sa so žiakmi VIII.A opäť zúčastnili cyklovýletu v okolí nášho mesta. Keďže v tento deň mali žiaci druhého stupňa kvôli Testovaniu 9 riaditeľské voľno, účasť bola dobrovoľná.
Za tému výletu sme si určili Pomoc prírode – čierne skládky a odpad v prírode. Venovali sme tomu niekoľko aktivít. Jednou z nich bolo využitie mobilnej aplikácie TrashOut v teréne. TrashOut mapuje nelegálne skládky a rôzne komunity ľudí pracujú na ich odstraňovaní. Aj s našou pomocou tak žiaľ pribudli ďalšie červené miesta na mape odpadu.

Aby neostalo iba pri mapovaní, chceli sme aj reálne pomôcť. Rozhodli sme sa vyčistiť okolie diviačej zvernice nad Podhorskou ulicou. V ostatných týždňoch je často navštevovaná aj turistami z okolia, keďže je v nej aktuálne osem mladých diviakov.
V okolí zvernice sme nazbierali asi 10 vriec rôzneho odpadu, ktorý už viac nebude návštevníkom kaziť dojem z prechádzky. Výsledky našej práce odporúčame ísť skontrolovať priamo k zvernici.

Náš výlet táto skúsenosť dosť poznačila. Už sme si nevedeli nevšímať odpad, ktorý sa nachádzal na rôznych miestach popri našej trase. Mohli sme iba konštatovať, že si naozaj prírodu dostatočne nevážime.
Počas dňa sme sa pristavili aj na rôznych zaujímavých miestach v okolí mesta. Najazdili sme viac ako 26 kilometrov a nevyhodili sme do prírody ani jeden obal, či fľašu.