Nultý ročník Dňa rodiny a školy na Novej škole – 9. 10. 2015

Európsky deň rodiny a školyV piatok, 9. októbra 2015 v popoludňajších hodinách sme sa stretli v priestoroch našej školy z príležitosti Európskeho dňa rodiny a školy.
Základná škola v spolupráci so ZRPŠ pri ZŠ Slobody 2, Poltár pripravila pre rodičov a žiakov viaceré aktivity.

Prvou aktivitou boli tvorivé dielne v ŠKD s názvom „Spoločná práca detí, rodičov a vychovávateliek ŠKD“, ktorá sa uskutočnila v priestoroch ŠKD o 15:00 hod. Na tvorivých dielňach si rodičia spolu s deťmi mohli vyskúšať spoluprácu s vychovávateľkami v ŠKD a svoje tvorivé zručnosti pri výrobe 3D papierového ovocia, či farebných závesných mobilov do detských izieb.

Záujmový útvar Párty kuchárka mal pripravenú aktivitu “Mama pečie dcére, dcéra pečie mame“. Šikovné kuchárky využili priestory a vybavenie školskej kuchynky na prípravu rôznych dobrôt.

Treťou aktivitou bolo Športové popoludnie s názvom “Volejbalový turnaj: žiaci – učitelia – rodičia“, v ktorom zabojovali družstvá učiteľov, rodičov, žiačok a žiakov. Z prvého miesta sa v závere tešilo družstvo žiačok, nasledovali učitelia, žiaci a rodičia.

Ako občerstvenie bol pripravený guľáš a výborné zákusky o ktoré sa postarali aj rodičia.
Všetkým zúčastneným ďakujeme za príjemne strávený spoločný čas a už teraz sa tešíme a rozmýšľame, ako najlepšie pripraviť prvý ročník nášho Dňa rodiny a školy.

Volejbalový turnaj: žiaci – učitelia – rodičia:

Mama pečie dcére, dcéra pečie mame:

Foto: G. Kočišová

Spoločná práca detí, rodičov a vychovávateliek ŠKD:

Foto: Mgr. M. Krňanová