Týždeň vyučovania informatiky oslávime Hodinou kódu, 7. – 11. 12. 2015

Hodina kódu (Hour of code) je hodinovým úvodom do informatiky a programovania. Jej cieľom je priblížiť žiakom programovanie a ukázať, že každý sa môže naučiť jeho základy.
Jedná sa o pravidelnú každoročnú celosvetovú akciu, ktorej sa zúčastňujú desiatky miliónov žiakov z viac ako 180 krajín sveta. Tento rok ju prinesieme aj do Poltára, na Základnú školu Slobody.

Rozsiahla kampaň má poskytnúť Hodinu kódu desiatkam miliónov žiakov v druhom decembrovom týždni, kedy oslavujeme Týždeň vyučovania informatiky.
Pre účastníkov sú trvalo k dispozícii jednohodinové výukové programy v rámci ktorých nie sú požadované žiadne predchádzajúce skúsenosti. Hodina kódu je určená všetkým od 4 do 104 rokov.

Cieľom pre tento rok je dosiahnuť počet 200 miliónov žiakov, ktorí si vyskúšajú programovanie cez Hodinu kódu. Na našej škole zapojíme viac ako 200 žiakov, ktorí si na hodine informatiky v týždni od 7. do 11. decembra 2015 vyskúšajú programovanie cez rôzne zábavné hry a aplikácie.

Povedali o Hodine kódu:

„Vyzývam dievčatá v každej krajine, aby si vyskúšali Hodinu kódu.“ (Malala)

„Každý by sa mal učiť programovať, pretože nás to učí, ako máme myslieť.“
(Steve Jobs)

„Na svojom mobile sa nie len hrajte, naprogramujte si ho.“ (Barack Obama)

„Programovanie je dnes oveľa jednoduchšie ako kedysi.“ (Bill Gates)

„Každý sa môže učiť.“ (Shakira)