2. miesto na Slovensku získal Tomáško Fehérpataky – Timravina studnička

Dňa 15. novembra 2016 sa v Lučenci konal už XX. ročník súťaže v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy „Timravina studnička“. Žiak našej školy Tomáško Fehérpataky, ktorý súťažil v prvej kategórii, sa postupne prebojoval až do celoslovenského kola.
Tomáško bol najmladší zo všetkých súťažiacich a vo veľmi silnej konkurencii deviatich najlepších recitátorov v jeho kategórii sa s prózou od Marty Hlušíkovej „Prečo moja babka nemá anténky“ umiestnil na krásnom 2. mieste. A tak potvrdil, že Fehérpatakyovci majú recitátorstvo jednoducho „v krvi“!
Veľké poďakovanie za prípravu, cvičenie a vedenie Tomáška v tejto súťaži patrí mamine Márii. O kúsok nás predbehol a na prvom mieste sa umiestnil Samuel Kurák z Rimavskej Soboty.