Beseda s veteránom II. svetovej vojny, 26. marec 2014

beseda_s_plk_sladkom_1Dňa 26. marca 2014 sa žiaci 9. a 8. ročníka na ZŠ Slobody 2 zúčastnili besedy s veteránom II. Svetovej vojny – plukovníkom Sládkom z Rimavskej Soboty.

Žiaci mali jedinečnú príležitosť porozprávať sa s priamym účastníkom bojov II. svetovej vojny a dozvedieť sa viac nielen o bojových operáciách, útrapách vojakov, ale aj o ich bežnom živote. Pán plukovník Sládek ochotne odpovedal na všetky zvedavé otázky a dokázal žiakov zaujať, preto atmosféra bola veľmi priateľská a živá a čas strávený na besede na Mestskom úrade v Poltári prebehol veľmi rýchlo.

Ďakujeme Zväzu protifašistických bojovníkov v Poltári, že zorganizovalo túto besedu, ktorá spestrila vyučovanie dejepisu a pomohla žiakom priblížiť toto ťažké obdobie histórie našich národov.

Mgr. Ivica Tužinská