Cyklistický výlet Nová škola na Ozdínsky hrad – 1. jún 2018

„Keď nemáte náladu, nevydarí sa vám deň, práca sa stane monotónnou a zdá sa, že miznú aj posledné nádeje, stačí vziať bicykel a previezť sa po ceste, bez myslenia na čokoľvek iné ako na svoju jazdu.“ Arthur Conan Doyle

V rámci kampane Do školy na bicykli a z príležitosti Medzinárodného dňa detí 38 žiakov a 7 pedagógov z Novej školy 1. júna 2018 o 8:00 hod. vyštartovalo na cyklistický výlet do Ozdína. Hoci nám v pôvodný termín nevyšlo počasie, odhodlanie žiakov bolo tentokrát o to väčšie. Rozdelení do skupín sme nasledovali sprievodné vozidlo a vychutnávali sme si pohľad na svet zo sedla bicykla.

Cesta ubehla rýchlo a v Ozdíne nás už čakal pán starosta Dušan Vývlek, ktorý nám ochotne porozprával o rarite Ozdína, sklenenom vodovode. Na obecnom úrade nám tiež predstavil maketu Ozdínskeho hradu, kam sme sa po krátkom oddychu chystali prejsť. Ešte pred tým sme si ale bicykle zložili na dvore u pána Miroslava Hauera, ďakujeme za ochotu.

Keďže teplota postupne stúpala, cesta na turistické odpočívadlo “Vrch hrad” viacerým narobila nemalé problémy, . Napokon sme ale výstup zvládli všetci a s chuťou sme sa mohli pustiť do opekania. Pri odpočívadle nás opäť čakal pán starosta. Tušil, že pri výstupe si niektorí z nás minú všetku vodu a tak nám nejaké fľaše priniesol. Ďakujeme.

Popoludní sa obloha zatiahla a tak sme cestu späť nemuseli absolvovať na priamom slnku. Takéto počasie nám vydržalo až do Poltára. Pri presune na úseku od Zeleného až ku Novej škole nám asistovali páni policajti z Okresného dopravného inšpektorátu z Lučenca. Aj im touto cestou ďakujem za pomoc.

Žiaci boli počas cesty disciplinovaní, vzorne si dávali pozor na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Ďakujem tiež vodičom sprievodných vozidiel pánovi Štefanovi Jahôdkovi a Lukášovi Pribilincovi, ktorí nám vytvárali koridor. V neposlednom rade ďakujem aj všetkým okoloidúcim vodičom, ktorí boli k nám ohľaduplní a tolerantní.