“Na svätého Mikuláša,…” sme mali Hodinu kódu

6. december, úplne bežný školský deň a pritom celkom odlišný. Takmer všetci majú na desiatu viac ovocia, či najrôznejšie sladkosti. Zvoní, všetci vedia čo bude nasledovať. “Na svätého Mikuláša,…”.

Poučený z minulých rokov som sa na to dopredu pripravil. Ako splniť prianie žiakov “neučiť a neskúšať” a pritom sa niečo naučiť? Stačí zmeniť formu a všetci sú spokojní. Úplne vhod nám prišla celosvetová iniciatíva s názvom Hodina kódu. Tento rok sa koná v dňoch 4.-13. decembra 2017.

Našu Hodinu kódu sme teda spojili s “Mikulášskymi” hodinami. Takmer 100 žiakov šiesteho až deviateho ročníka našej školy si preto na hodinách matematiky trénovalo myseľ a rozvíjalo logické myslenie. Hravou formou si na tabletoch vyskúšali prácu programátorov.

Hodina kódu (Hour of code) je hodinovým úvodom do informatiky a programovania. Jej cieľom je priblížiť žiakom programovanie a ukázať, že každý sa môže naučiť jeho základy. Jedná sa o pravidelnú každoročnú celosvetovú akciu počas medzinárodného Týždňa vyučovania informatiky, ktorej sa zúčastňujú desiatky miliónov žiakov z viac ako 180 krajín sveta.