Po Slovensku vlakom 2 – IX.A – 15. až 17. jún 2017

Po Slovensku vlakom 2 – IX.A – 15. až 17. jún 2017

Máme tu mesiac jún, ku ktorému okrem zaokrúhľovania známok neodmysliteľne patria aj školské výlety. Po skúsenostiach z minulého roka sme sa s IX.A opäť vybrali vlakom za krásami Slovenska. No tentokrát na 3 dni.

V prvý deň výletu sme si to už o 4:44 nasmerovali z Poltára do Bratislavy. Tam sme si vopred naplánovali trasu, aby sme si stihli pozrieť všetky zaujímavé miesta. Začali sme nábrežím Dunaja, pokračovali sme na hrad, pozreli sme si Staré mesto a na záver sme sa zúčastnili dňa otvorených dverí v Prezidentskom paláci. Unavení, no spokojní sme sa presunuli do Nového Mesta nad Váhom, kde sme mali zabezpečené ubytovanie počas prvej noci.

V druhý deň sme vstávali 5:30 hod., aby sme stihli rýchlik 601 Horalky Sedita. Ten nás odviezol do Štrby, kam sme prišli síce s meškaním, no ozubnicovou železnicou sme sa predsalen podľa plánu vyviezli na Štrbské Pleso. Čas v Tatrách sme si vyplnili prechádzkou k samotnému Štrbskému Plesu. Odtiaľ sme neskôr pokračovali do Popradu. Tu nás na stanici už čakal chutný obed. Ďalej sme pokračovali rýchlikom 605 Dargov. Z Kysaku nás osobný vlak previezol na druhé ubytovanie, tentokrát v Prešove.

Tretí deň sme mali vyhradený predovšetkým pre Košice. V metropole východu sme trávili čas rôzne – prehliadkou mesta, na nákupoch, prípadne sme prekonávali strach z výšok na 59 metrov vysokej severnej veži Dómu sv. Alžbety. Záverečným bodom programu bol spoločný obed v reštaurácii.

Samozrejme že sme za tieto tri dni zažili toho oveľa viac, no nie všetko sa vošlo do článku. Neváhajte sa nás preto na náš výlet opýtať osobne, radi vám odpovieme.

Naša tohoročná trasa merala 974 kilometrov. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí nám pomáhali počas našej cesty: vedúcim ubytovacích zariadení, kuchárom, predavačkám, zamestnancom Železničnej spoločnosti Slovensko, či spolucestujúcim, ktorí mali s nami trpezlivosť, hoci sme nie vždy sedeli vo vlaku ticho. V neposlednom rade ďakujem tiež kolegyni Alicke, ktorá mi pomáhala zabezpečiť, aby sme vždy všetci nastúpili, či vystúpili.

Mgr. M. Sihelský

Fotogaléria:

Komentáre sú zatvorené

Komentáre sú zatvorené. Momentálne nemôžete komentovať tento príspevok.