Prvácka pasovačka – 25. október 2018

Prváci sa vo štvrtok 25. októbra na chvíľu vrátili do dávnych, priam rozprávkových čias.
Jedáleň základnej školy sa zmenila na školské kráľovstvo, zazneli slávnostné fanfáry a pred zvedavých prváčikov vstúpil kráľ s kráľovnou, aby ich pasovali za ozajstných školákov. Nebolo to len tak, veď prváci museli najprv splniť zadané úlohy, predniesť dôležitý sľub a vypiť čarovný nápoj múdrosti. Po slávnostnom pasovaní im princezná odovzdala listinu spomienok, ktorá im bude pripomínať, čo kráľovi v tento deň sľúbili.
Na záver prišiel čas aj na zábavné súťaže, počas ktorých nechýbal smiech, či povzbudzovanie rodičov, ktorí prišli svoje ratolesti podporiť. So školským kráľovstvom sa všetci účinkujúci rozlúčili peknou pesničkou a s dobrou náladou odchádzali domov.
Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým štvrtákom, ktorí si celý program naozaj svedomito pripravili a rodičom, ktorí zabezpečili sladké pohostenie.

Mgr. J. Miková