Výlet za Gulliverom – 12. máj 2016

Stalo sa už tradíciou na našej škole, že žiaci 1. stupňa sa raz v školskom roku zbalia a vycestujú do divadla. A tak sme vo štvrtok 12. 5. navštívili Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici. Toto divadlo s neopakovateľnou atmosférou ponúka široký repertoár rozprávkových predstavení pre deti. My sme si vybrali Gulliverove cesty.
Výborní herci a originálne bábky priblížili deťom osudy cestovateľa Gullivera v krajine malých ľudí a obrov. Príbeh žiakov naozaj zaujal a aj poučil. Z predstavenia sme všetci odchádzali spokojní a plní pozitívnych emócií. Cestou z divadla sme si ešte na námestí pochutnali na zmrzline a prezreli si Múzeum SNP. Výlet za kultúrou sa jednoducho vydaril na jednotku .

Mgr. J. Miková