ŠAMT: Prevzali sme certifikát o spolupráci – 2. 9. 2017

Športová akadémia Mateja Tótha (ŠAMT) si vybrala v každom okrese len jednu školu do súťaže Dobrý beh O2, ktorá prebiehala od marca 2017 do konca augusta 2017. Okres Poltár reprezentovala naša ZŠ. Bojovalo sa o sponzorský príspevok spoločnosti O2 na zriadenie ŠAMT na našej škole.

Bežci, ktorí behali pre našu školu, a tým aj za okres Poltár skončili na konečnom 3. mieste s celkovým počtom 12181,99 nabehaných kilometrov. Všetkým bežcom veľmi pekne ďakujeme za tento neuveriteľný výsledok. Skončili sme na 3. mieste z 13 okresov v BB kraji, čo je obrovský úspech a vďaka tomu bude mať naša škola v školskom roku 2017/2018 ŠAMT sponzorovanú (preplatenú) spoločnosťou O2.

Certifikát o spolupráci ŠAMT s našou školou prevzali v komornej atmosfére na pódiu na námestí v Banskej Bystrici v sobotu 2. septembra 2017 po skončení Minimaratónu Slovenskej Sporiteľne pán zástupca riaditeľa školy PaedDr. Peter Kostka a učiteľ TV Mgr. Radoslav Urbančok.

A preto v tomto školskom roku 2017/2018 rozbieha olympijský víťaz v chôdzi na 50 km na našej škole všeobecnú športovú prípravu detí na 1. stupni ZŠ pod názvom Športová akadémia Mateja Tótha.