Začali sme pracovať na výrobe školského úľa

Napriek piatkovému sychravému počasiu sme sa so šiestakmi vybrali vlakom do Liešnice. Náš cieľ bol úplne jasný. Zhotovenie dreveného školského úľa.

V úvode návštevy vo Včelnici nám včelár David ukázal úle, v ktorých prezimúvajú včely. Po tejto obhliadke sme sa pustili do manuálnej práce na zhotovení úľa. Pracovalo sa nám veľmi dobre a príjemne, veď v dielni bolo fajne zakúrené a Sonin teplý čaj chutil ako vždy, veľmi dobre, 😀 .

David nás najprv oboznámil so strojmi, ktoré bude používať pri zhotovovaní úľa. Práca šla veľmi hladko. Síce pri tom bolo trochu hluku, ale všetci sme sa tešili z predstavy hotového úľa, 😉 .

Šiestaci so zápalom Davidovi pomáhali pri meraní, rezaní, pílení… Po vyše dvoch hodinách strávených vo Včelnici sme mali hotovú a pripravenú necelú polovicu úľa, takže so začatou prácou budeme pokračovať opäť – na budúci piatok a to so žiakmi tretieho a štvrtého ročníka.

nadacia-orange-web-zsslobody

Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu Školy pre budúcnosť Nadácie Orange.

(foto a text: PaedDr. P. Kostka)