Zápis žiakov do prvého ročníka – Základná škola Slobody, Poltár

Vážení rodičia,
ziackyblíži sa čas, kedy sa budete rozhodovať, ktorú základnú školu bude navštevovať Vaše dieťa. Dovoľujeme si oboznámiť Vás s našou „Novou“ školou a možnosťami výučby, ktoré u nás ponúkame.

Poslaním našej školy je poskytnúť Vám, rodičom, modernú cestu výchovy a vzdelávania k múdrym, dobrým, aktívnym a šťastným deťom. Našou snahou je pripraviť našich žiakov na reálny pracovný i osobný život a aktívne riešenie problémov. Každému žiakovi poskytujeme individuálny prístup a orientujeme sa na osobnosť dieťaťa a to nielen v čase vyučovania, ale aj po vyučovaní.

Radi Vás privítame na zápise do prvého ročníka, ktorý sa uskutoční

v piatok 13. 4. 2018 od 12:00 do 19:00 hod.

a v sobotu 14. 4. 2018 od 08:00 do 12:00 hod.

K zápisu je potrebný rodný list dieťaťa, občiansky preukaz zákonného zástupcu a poplatok 5,00€ za súpravu zošitov do 1. ročníka.

Naša škola poskytuje žiakom tieto možnosti:

• ziacivyučovanie cudzích jazykov už od prvého ročníka
  • možnosť pracovať v rôznych záujmových útvaroch
  • ranný školský klub detí od 6.15 hod.
  • rozvoj záujmov a záľub v ŠKD do 16:00 hod.
  • obedy a mliečnu desiatu v školskej jedálni
  • centrum voľného času, ktoré sídli v našej škole
  • plavecký výcvik, lyžiarsky výcvik, škola v prírode
  • návštevy divadiel, výlety a exkurzie
  • využitie moderných informačných technológií, výučbových programov a projektového vyučovania vo vyučovacom procese
  • výučbu v multimediálnych učebniach s využitím interaktívnych tabúľ
  • vyučovanie na 1. stupni v triedach vybavených interaktívnymi tabuľami
  • informácie o klasifikácii v internetovej žiackej knižke
  • možnosť sebarealizácie žiakov v štátnych i medzinárodných súťažiach
  • výučbu informatiky v kvalitne vybavených počítačových učebniach
  • výučbu cudzieho jazyka v moderne vybavenej jazykovej učebni s edukačným softvérom
  • výučbu v tabletovej učebni
  • využitie školskej knižnice vybavenej počítačmi s pripojením na internet aj v popoludňajších hodinách
  • spolupráca so špeciálnym pedagógom a školským psychológom

V prípade, že nemôžete prísť na zápis v stanovenom čase, môžeme Vaše dieťa zapísať aj v inom termíne.

Príďte medzi nás, radi Vás privítame v našej škole.

Odklad povinnej školskej dochádzky:
Zákonný zástupca môže na základe písomnej žiadosti požiadať riaditeľa základnej školy o odklad povinnej školskej dochádzky o jeden školský rok.
Súčasťou žiadosti je: odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.
Do nultého ročníka základnej školy sa prijíma dieťa zo sociálne znevýhodneného prostredia, u ktorého je predpoklad, že jeho zaradením do nultého ročníka sa jeho vývin vyrovná. Platí, že nultý ročník základnej školy je určený len pre deti, ktoré k 1. septembru dosiahli fyzický vek šesť rokov, nedosiahli školskú spôsobilosť, pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia a vzhľadom na sociálne prostredie nie je u nich predpoklad zvládnutia vzdelávacieho programu prvého ročníka základnej školy. Žiaci zaradení do nultého ročníka musia všetky podmienky uvedené v § 19. ods.6 zákona č. 245/2008 Z. z. spĺňať súčasne.

Dôvody na odklad školskej dochádzky:

• dieťa má problémy s výslovnosťou alebo nevie formulovať vety;
  • nevydrží sa sústrediť a nezapamätá si vetu;
  • nedokáže sa orientovať v čase, neovláda priestorovú orientáciu;
  • nevie dodržiavať základnú hygienu, samostatne sa obliekať, obúvať, vyzliekať, nevie stolovať;
  • nepozná údaje o sebe (rodine, adresu, svoj vek);
  • nie je prirodzene zvedavé, nekladie otázky;
  • je neposedné, netrpezlivé;

Dokumenty na stiahnutie:

Stiahnúť “Dotazník k zápisu” dotaznik_k_zapisu.pdf – Stiahnuté 69 krát – 203 KB

Stiahnúť “Čo má prvák vedieť?” co_ma_prvak_vediet.pdf – Stiahnuté 63 krát – 208 KB

Stiahnúť “Protokol” protokol.pdf – Stiahnuté 60 krát – 185 KB

Stiahnúť “Žiadosť o plnenie ŠD mimo územia SR” ziadost_o_plnie_sd_mimo_uzemia_sr.pdf – Stiahnuté 50 krát – 103 KB

Stiahnúť “Žiadosť o predčasné zaškolenie” ziadost_o_predcasne_zaskolenie.pdf – Stiahnuté 28 krát – 243 KB

Stiahnúť “Rady pre rodičov k zápisu” rady_pre_rodicov_k_zapisu.pdf – Stiahnuté 65 krát – 219 KB

Stiahnúť “Čo potrebujeme do 1. ročníka?” co_potrebujeme_do_1rocnika.pdf – Stiahnuté 60 krát – 207 KB