Exkurzia na Málinskej priehrade – 11. november 2015

Dňa 11. 11. 2015 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili exkurzie na vodnej nádrži a na úpravovni vody v Málinci.
Žiaci mali možnosť dozvedieť sa aká je cesta a postup s úpravou a so spracovaním vody až do momentu, kým si ju pitnú a čistú pustíme z našich vodovodných kohútikov. Téma „Voda“ sa učí vo viacerých vyučovacích predmetoch na 2. stupni.
Okrem toho pán učiteľ Mgr. M. Straško vybavil v obci Málinec návštevu obecného múzea.
Aby program tohto štvrtkového dopoludnia bol pre žiakov čo najpestrejší a najzaujímavejší, našou štvrtou zastávkou bola návšteva drevárskej dielne tiež v Málinci. Tu sme si mohli prezrieť v súvislosti s predmetom Technická výchova rôzne zariadenia, náradia a náčinia, ktoré sa používajú pri spracovaní dreva a pri výrobe euro okien, nábytku a iných výrobkov z dreva.

Foto a text: PaedDr. P. Kostka