Po Slovensku vlakom 2 – IX.A – 15. až 17. jún 2017

Po Slovensku vlakom 2 – IX.A – 15. až 17. jún 2017

Máme tu mesiac jún, ku ktorému okrem zaokrúhľovania známok neodmysliteľne patria aj školské výlety. Po skúsenostiach z minulého roka sme sa s IX.A opäť vybrali vlakom za krásami Slovenska. No tentokrát na 3 dni.

V prvý deň výletu sme si to už o 4:44 nasmerovali z Poltára do Bratislavy. Tam sme si vopred naplánovali trasu, aby sme si stihli pozrieť všetky zaujímavé miesta. Začali sme nábrežím Dunaja, pokračovali sme na hrad, pozreli sme si Staré mesto a na záver sme sa zúčastnili dňa otvorených dverí v Prezidentskom paláci. Unavení, no spokojní sme sa presunuli do Nového Mesta nad Váhom, kde sme mali zabezpečené ubytovanie počas prvej noci.

V druhý deň sme vstávali 5:30 hod., aby sme stihli rýchlik 601 Horalky Sedita. Ten nás odviezol do Štrby, kam sme prišli síce s meškaním, no ozubnicovou železnicou sme sa predsalen podľa plánu vyviezli na Štrbské Pleso. Čas v Tatrách sme si vyplnili prechádzkou k samotnému Štrbskému Plesu. Odtiaľ sme neskôr pokračovali do Popradu. Tu nás na stanici už čakal chutný obed. Ďalej sme pokračovali rýchlikom 605 Dargov. Z Kysaku nás osobný vlak previezol na druhé ubytovanie, tentokrát v Prešove.

Tretí deň sme mali vyhradený predovšetkým pre Košice. V metropole východu sme trávili čas rôzne – prehliadkou mesta, na nákupoch, prípadne sme prekonávali strach z výšok na 59 metrov vysokej severnej veži Dómu sv. Alžbety. Záverečným bodom programu bol spoločný obed v reštaurácii.

Samozrejme že sme za tieto tri dni zažili toho oveľa viac, no nie všetko sa vošlo do článku. Neváhajte sa nás preto na náš výlet opýtať osobne, radi vám odpovieme. 😉

Naša tohoročná trasa merala 974 kilometrov. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí nám pomáhali počas našej cesty: vedúcim ubytovacích zariadení, kuchárom, predavačkám, zamestnancom Železničnej spoločnosti Slovensko, či spolucestujúcim, ktorí mali s nami trpezlivosť, hoci sme nie vždy sedeli vo vlaku ticho. 😉 V neposlednom rade ďakujem tiež kolegyni Alicke, ktorá mi pomáhala zabezpečiť, aby sme vždy všetci nastúpili, či vystúpili.

Mgr. M. Sihelský

Fotogaléria:

Komentáre sú zatvorené

Komentáre sú zatvorené. Momentálne nemôžete komentovať tento príspevok.