OK: Timravina studnička – 3. november 2016

Podujatie sa koná na počesť významnej slovenskej spisovateľky Boženy Slančíkovej-Timravy, ktorej život a dielo sú späté s Novohradom.
Dňa 3. novembra 2016 sa v Základnej škole na ulici Slobody Poltár konalo okresné kolo súťaže Timravina studnička – XX. ročník v umeleckom prednese pôvodnej slovenskej prózy. Súťažilo sa v troch kategóriách: I. kategória 2. – 4. ročník ZŠ; II. kategória 5. – 6. ročník ZŠ; III. kategória 7. – 9. ročník ZŠ.
Porota zložená z predsedníčky okresnej komisie p. N. Murínovej a členiek p. V. Albertovej, p. Karásekovej mala ťažkú úlohu vybrať z 8 škôl okresu Poltár víťazov v jednotlivých kategóriách.
Víťazi postupujú na celoslovenské kolo Timravina studnička do Lučenca. Víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole súťaže.

Umiestnenia:
I. kategória