Prosíme Vás o 2% z daní pre naše Rodičovské združenie

Vážení rodičia, ako iste mnohí viete, zákon Vám umožňuje darovať 2% z vašich daní z príjmov neziskovým organizáciám. Aj tento rok sa naše Rodičovské združenie uchádza o získanie týchto prostriedkov. Z vyzbieraných peňazí pomáhame zakúpiť škole inventár na krajšie, kvalitnejšie a tiež zaujímavejšie zabezpečenie vzdelania Vašich detí.
Ak ste sa rozhodli dobrovoľne prispieť 2% zaplatenej dane za rok 2019 našej NOVEJ škole, v mene všetkých detí Vám ďakujeme.

Potrebné tlačivo „Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane“ s predvyplnenými údajmi o prijímateľovi je k dispozícii na stiahnutie nižšie v tomto príspevku, alebo si ho záujemcovia môžu vyzdvihnúť u pani G. Kočišovej – tajomníčky školy v kancelárii na prízemí č.d. 59.

Postup:

1. Poskytovateľ si u svojho zamestnávateľa vyzdvihne tlačivo „Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti“
  2. Vypočíta sa suma zodpovedajúca 2% zo zaplatenej dane (zaplatená daň x 0,02)
  3. Táto suma musí byť minimálne 3€
  4. Vyplní sa tlačivo „Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zo zaplatenej dane“
  5. Poskytovateľ doručí Potvrdenie o zaplatení dane + vyplnený formulár priamo na príslušný Daňový úrad (pre nás DÚ Lučenec) do 30. 4. 2020, prípadne doručí tlačivo do našej základnej školy p. G. Kočišovej tajomníčke školy (č.d. 59) do 23. 4. 2020 a škola zabezpečí jeho doručenie na DÚ.

Podrobnejší postup môžete nájsť tu:
Postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov
prípadne tu:
Postup krokov pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie v roku 2020.

Ponúkame Vám na stiahnutie
Vyhlásenie o poukázaní 2% zo zaplatenej dane:

Stiahnúť “Tlačivo: Vyhlásenie o poukázaní 2% zo zaplatenej dane” vyhlasenie-dp-2019-zsslobody.pdf – Stiahnuté 74 krát – 126 KB