10. apríla sme žili rozprávkou – Noc s Andersenom

noc_s_andersenomNoc s Andersenom je medzinárodným projektom. O jeho zrod sa postarali české knižnice. Tie sa aj takýmto spôsobom pustili do boja s konkurenciou – čoraz populárnejšími médiami, ktoré odvádzajú pozornosť detí od čítania. Knihy súperia s veľkým počtom akčných lákadiel, od bezduchého vysedávania pred televíznou obrazovkou až po počítačové hry. Aj preto je snaha o obnovenie čitateľských návykov u detí prostredníctvom rozprávok.

Aj naša škola sa opäť zapojila do tohtoročného, už pätnásteho ročníka tejto akcie. Deti sa začali v sprievode svojich rodičov schádzať 10. apríla 2015 od 17:30 hod. Po úvodných slovách a večeri sa deti z 3. a 4. ročníka vybrali do mestskej knižnice, kde si chvíľu čítali v najrôznejších rozprávkových knihách. Mladšie deti sa v tomto čase venovali tvorivým dielňam. Druhá večera doplnila sily pred literárnym kvízom, kde úlohou detí bolo v skupinkách riešiť pripravené úlohy. Po splnení všetkých úloh sme sa spoločne presunuli do školskej telocvične zasúťažiť si vo „vankúšovej vojne“. Netrvalo dlho a spoznali sme víťazov turnaja – žiakov z triedy IV.A. Po nájdení pokladu v priestoroch školy sme plní dojmov mohli spokojne zaliezť do spacákov a snívať o Cisárových nových šatách, Škaredom káčatku, či Statočnom cínovom vojačikovi.

Deti programom sprevádzali p. učiteľky, p. učitelia a p. vychovávateľky z našej základnej školy. Za pomoc ďakujeme tiež všetkým sponzorom: Mestský úrad v Poltári, p. Balcová, p. Deák, p. Chovanec, p. Kyzeková, p. Loch. Za sprievod v mestskej knižnici ďakujeme p. Gavalcovej a za prípravu výbornej večere tetám kuchárkam.

Fotogaléria:

(Text: Mgr. M. Sihelský; foto: Mgr. M. Sihelský, Mgr. A. Nociarová)

Komentáre sú zatvorené

Komentáre sú zatvorené. Momentálne nemôžete komentovať tento príspevok.