Noc s Andersenom, 4. apríl 2014

noc_s_andersenomTento rok sa konal už štrnásty ročník tejto vydarenej a populárnej medzinárodnej akcie a my sme sa jej opäť zúčastnili. Pod záštitou CVČ pri našej škole a pod vedením p. vychovávateľky Márie Michalove sme pre 75 detí z 1. stupňa pripravili pestrý program.
Hneď po príchode sa deti oboznámili slovom aj obrazom so životom H. CH. Andersena a vypočuli si rozprávku. Potom sa navzájom predstavili v pripravených hraných scénkach z rozprávok. Videli sme rozprávku O siedmich kozliatkach, Koze rohatej a ježkovi a O červenej čiapočke.
Po výdatnej večeri sa staršie deti odobrali na večerné čítanie do mestskej knižnice a na mladších čakali pestré tvorivé dielne. Deti tvorili z papiera, cesta, kreslili, lepili a dokonca si vyskúšali aj svoje kuchárske znalosti.
Potom sa deti zabavili na diskotéke a zabojovali vo vankúšovej vojne. Čakalo ich ešte nočné hľadanie pokladu a potom sa už spokojne mohli v triedach zababúšiť do spacákov a snívať svoje rozprávkové sny.

Ďakujeme sponzorom, ktorí prispeli k zdarnému priebehu akcie: Go – Go bar p. Balcová, Lekáreň Beatus, Lekáreň Aloe, Kvetinárstvo p.Loch, Pekáreň p. Chovanec, Potraviny p. Uhrinová, fy. Klajstaf, fy. Promar, Ofsajd bar p. Ing. Olšiak, Pekáreň p. Cienik, Pizzeria and caffé bar a za príspevok ďakujeme aj školskej komisii pri Meste Poltár.

(foto: Mgr. A. Nociarová, Mgr. M. Sihelský)