Beseda s p. J. Banášom – 16. máj 2019

Dňa 16. mája 2019 do nášho mesta zavítal známy, až by sme mohli povedať jeden z najobľúbenejších spisovateľov súčasnosti na Slovensku, pán Jozef Banáš. Na besedu do zasadačky mestského úradu mesta Poltár sme sa vydali aj my, pani učiteľky Bokorová, Oravcová a Kálmánová spolu svojimi žiakmi 7. a 8.ročníka, aby nám priamo z úst autora bolo priblížené dielo o jednej z najvýznamnejších osobností našich dejín.
V októbri 2018 vydalo vydavateľstvo IKAR pánovi J. Banášovi, knižne román o Najväčšom Slovákovi, M. R. Štefánikovi, pod názvom “Prebijem sa!” Štefánik Muž železnej vôle. Tento román zaznamenal medzi čitateľmi záujem a autorovi bola udelená cena „Zlatá kniha“ za 15 tisíc predaných výtlačkov.
V knihe sa môžete dozvedieť viaceré zaujímavé informácie ako napríklad:
Aký svetový rekord vytvoril a či sa stretol s Dubčekom?
Či za jeho smrťou stojí E. Beneš?
Prečo necestoval Titanicom hoci to bolo v pláne?
Čím imponoval ženám a prečo sa neoženil?
Ako aj mnoho ďalších zaujímavých informácií, ktoré J. Banáš podáva v tejto knihe .
Na besede pán Banáš priblížil odkaz tohto významného muža pre naše dejiny, to prečo ho naozaj treba považovať za velikána. Priblížil svoju takmer štvorročnú prácu na tomto diele, 62 prečítaných kníh a množstvo navštívených miest, kde Štefánik počas svojho života pôsobil. Beseda bola zároveň spojená aj s autogramiádou a predajom kníh.
Pán Banáš našim žiakom venoval jeden výtlačok, ktorý sa stal súčasťou zbierky našej školskej knižnice a týmto sa mu chceme ešte raz poďakovať.

Mgr. A. Kálmánová

Komentáre sú zatvorené

Komentáre sú zatvorené. Momentálne nemôžete komentovať tento príspevok.