Do bylinkových záhonov sme vysadili prvé liečivé rastliny

V piatok 17. júna 2016 zavítali žiačky Sára Katriňáková a Karin Starove ku štvrtákom na hodinu prírodovedy. Ich úlohou bolo prostredníctvom rovesníckeho vzdelávania zopakovať si so žiakmi všetky informácie, ktoré súvisia s liečivými bylinkami.
V triede si pre štvrtákov pripravili najprv prezentáciu v ktorej spomenuli, ktoré bylinky sú liečivé, na aké ochorenia sa používajú, ako správne sa zbierajú liečivé bylinky a ako sa o ne treba starať. Aby učenie bolo pre žiakov zaujímavé a najmä zážitkové, po tejto teoretickej príprave sme sa z triedy presunuli do našej školskej záhrady, kde sme do nových pripravených vyvýšených záhonov vysádzali rôzne druhy liečivých byliniek a byliniek používaných ako koreniny do pokrmov.
Žiaci si takto prakticky mohli vyskúšať, ako sa bylinky vysádzajú a na vlastnej „koži“ si vyskúšali prácu s pôdou.
Ďakujem všetkým žiakom zo 4.A, pani učiteľke Mgr. Miladke Véghovej za veľmi dobrú spoluprácu, ďalej pánovi školníkovi a jeho asistentom.
Tieto aktivity boli zrealizované aj vďaka projektu z organizácie Živica so sídlom v Bratislave.

PaedDr. P. Kostka