Burza hračiek – 17. december 2014

Dňa 17. decembra 2014 sa na našej škole uskutočnila burza hračiek, ktorá je súčasťou kampane UNICEF Školy pre Afriku.

Burza hračiek - 1

Burze predchádzala jej propagácia hlavne na hodinách etickej a občianskej výchovy, kde sa žiaci dozvedeli, na aké účely budú poskytnuté peniaze za predaj hračiek. Zrejme aj vedomie, že pomôžu svojim rovesníkom v Afrike pri vzdelávaní a budovaní hygienických zariadení prispelo k tomu, že burza bola veľmi úspešná. Žiaci priniesli veľký počet hračiek, takže tí, ktorí mali záujem o ich kúpu, si mali z čoho vyberať.

Burza hračiek - 2

Žiaci 9.A a 9.B triedy, ktorí burzu riadili, predali hračky za 81,61 €. Finančnú sumu sme odviedli na účet Unicef, odkiaľ budú presmerované na konkrétne miesto pre deti do Afriky. Všetkým, ktorí doniesli hračky a ktorí si hračky kúpili, ďakujeme. Určite nás, ktorí sme sa takýmto spôsobom do kampane zapojili, bude hriať dobrý pocit pomoci pre deti, ktoré ju veľmi potrebujú.

(foto a text: Mgr. I. Tužinská)