Deň vody – 1. stupeň – 22. marec 2019

Voda – najvzácnejšia tekutina. Aj so žiakmi na 1. stupni sme si pripomenuli jej význam a dôležitosť. Všetci sme boli oblečení vo farbách vody. Na štyroch stanovištiach mohli žiaci vnímať vodu rôznymi zmyslami. Nielen zrakom, či sluchom, ale aj hmatom a chuťovými pohárikmi. 🙂 Čakal na nich kolobeh vody – ktorý sami tvorili, vedomostný kvíz, ochutnávka rôznych druhov vody či chytanie rybičiek. Na každom stanovišti sme nezabudli pripomenúť dôležitosť vody, jej ochrany a následky znečisťovania, či plytvania vodou. Žiaci sami navrhovali, ako by sme mohli šetriť vodou. Na každom stanovišti získali písmenko, z ktorého poskladali heslo dňa. Na záver skladali sľub, že budú vodu chrániť, zaspievali sme si peknú pieseň o vode a dostali aj diplom.

Mgr. M. Melicherová