Deň Zeme – exkurzia – 26. apríl 2019

Tento významný deň v kalendári pripadá na 22. apríla a jeho história siaha do roku 1969, kedy pán, ktorý sa volal John McConnell vyvinul snahu, aby vznikol Medzinárodný deň Zeme a z tejto príležitosti vytvoril aj vlajku Dňa Zeme.
Tento sviatok, ktorý sa kedysi konal počas osláv jarnej rovnodennosti a oslavoval príchod jari, v súčasnosti upozorňuje ľudí na výrazné znečisťovanie zemegule. Svojim konaním a správaním zasahujeme, meníme štruktúru krajiny, likvidujeme lúky, mokrade, ťažíme čoraz viac lesov a tým narúšame prírodné, cenné biotopy. Zanášame zemeguľu obrovským množstvom odpadu, čerpáme prírodné zdroje a už teraz žijeme na našej zemeguli na dlh. Vedci hovoria, že aby človek uspokojil všetky svoje materiálne potreby potreboval by pre život 2,5 planéty!
A tak opäť sme sa vydali na cestu do Banskej Bystrice 26. apríla 2019, kde v priestoroch Tihanyovského kaštieľa žiaci absolvovali prednášku doplnenú zaujímavými videami o dopade znečisťovania a zaujímavé pokusy a aktivity. Potom sme sa vybrali k Hronu a žiaci spoločne, separujúc zbierali odpadky.

Mgr. A. Kálmánová

Komentáre sú zatvorené

Komentáre sú zatvorené. Momentálne nemôžete komentovať tento príspevok.