Deň Zeme – ZŠ Slobody – 26. apríl 2019

22. apríla 2019 bol Veľkonočný pondelok, no okrem oblievačky a šibačky sme si v tento deň pripomínali aj Deň Zeme. My sme si tento deň spolu so všetkými žiakmi na 1. stupni ZŠ Slobody pripomenuli v piatok 26. apríla.
Najprv žiaci symbolicky priložili vystrihnutú rúčku k dielu a prilepili ju na plagát Zeme, aby sme ju podržali a aj pomohli jej. Zasadili sme si dva nové stromčeky, ktoré nám budú dávať nielen fajné ovocie, ale aj kyslík. Potom sme všetci naozaj priložili ruku k dielu a vyzbierali odpadky v okolí našej školy. Boli sme smutní, koľko sme toho nazbierali! Veríme, že sa všetci polepšíme – nielen z našej školy, ale aj okoloidúci.
Na záver sme vyhlásili súťaž tried v zbere papiera do konca mája! Veď apríl je predsa aj mesiac lesov. Zachráňme ich, veď sú aj našimi pľúcami…

Mgr. M. Melicherová