Letný tábor 2020

V dňoch 1.7.-7.7.2020 sa uskutočnil PDLT s dennou dochádzkou. Zúčastnilo sa ho 23 detí z Poltára. Program bol zameraný tentokrát na šport a zábavu. Deti mali možnosť zažiť ako chutí športové sústredenie pod vedením skúsených trénerov.

Prvé dva dni sa deťom venoval tréner volejbalu Boris Dreisig. Pripravil pre deti rôzne činnosti na zdatnosť, vytrvalosť a zručnost pri hre s loptou. Najväčší úspech malo volejbalové delo, ktoré tak deti ohúrilo, že poniektorým sa s tým v noci aj snívalo.

Ďalšie dva dni sa im venoval tréner stolného tenisu Štefan Jahôdka. Mali pripravené rôzne súťaže a samozrejme možnosť vyskúšať a priučiť  sa základom stolného tenisu. Aj tu ich čakalo podobné delo, robot, ktorý strieľa a tentokrát malé pinpongové loptičky.

Posledný deň si deti zahrali svoju obľúbenú vybíjanú, pod vedením p.učiteľa Mgr. Urbančoka.

Ďakujem patrí aj dvom žiačkam našej školy Viki Jahôdkovej a Ninke Dreisigovej, ktoré ako dobrovoľníčky prišli pomôcť pri športových aktivitach a súťažiach.

V rámci relaxu mali k dispozícii spoločenské hry, omaľovánky alebo sa mohli len tak pogúľať na fit loptách.
Päť dní športu mnohým prinieslo únavu, svalovku ale aj dobrý pocit, že sme niečo urobili pre svoje zdravie. Deti boli odmenené za svoju usilovnosť a výdrž medailou a švihadlom.

B. Jahôdková