Šachový turnaj – 30. máj 2018

V stredu 30. mája 2018 sme na Základnej škole Slobody 2 v Poltári usporiadali prvý ročník Šachového turnaja 2018. Turnaja sa zúčastnili štyria žiaci, ktorí navštevovali počas školského roka 2017/18 Šachový krúžok. Hralo sa systémom každý s každým s časovou kontrolou 2×15 minút. Každý teda odohral tri zápasy.
O 13:10 hod. turnaj začal prvým kolom a neskutočne bojovné partie sa hrali počas celého turnaja až do záveru do 14:45 hod.. Chlapci si turnaj mohli vychutnať so všetkým, čo k tomu patrí aj na iných vážnejších šachových turnajoch. Ako napr. s hodinami, šachovnicou a na záver aj s odmenou – medailami. Mali možnosť zmerať si navzájom svoje sily a ukázať, čo sa počas roka naučili.
Záverečné umiestnenie:

  1. miesto: Erik Tisoň
  2. miesto: Ján Macháček
  3. miesto: Marek Macháček
  4. miesto: Viktor Zelinka.

Verím, že na budúci rok bude Školský turnaj prebiehať vo väčšom merítku, či už tým, že sa ho zúčastnia viacerí žiaci z našej školy, alebo že sa pripoja žiaci už aj z iných základných škôl v okolí.

„Hra v šachy nás učí, aby sme nikdy nestrácali odvahu len preto, že naše súčasné postavenie vypadá tak zle.“ Benjamin Franklin

Mgr. K. Fungáčová

Komentáre sú zatvorené

Komentáre sú zatvorené. Momentálne nemôžete komentovať tento príspevok.