V „Novej škole“ sa rozdávali „Mokré vysvedčenia“

„Mokré vysvedčenie” nie je žiadny kúsok mokrého papiera, je to odmena za preukázané plavecké schopnosti a doklad o tom, ako žiaci tretieho a štvrtého ročníka zvládli plavecký výcvik.

Celý týždeň od 9. do 13. februára 2015 štyridsať žiakov našej školy každodenne dochádzalo do krytej plavárne vo Vidinej, kde absolvovali základný plavecký výcvik. Kosatky pod vedením pána učiteľa Urbančoka, žraloky s pani učiteľkou Budiačovou, vodníci s pani učiteľkou Melicherovou a rybičky s pani učiteľkou Slaniniakovou každodenne prekonávali vodné prekážky a zdokonaľovali sa v plávaní.

Celotýždňové snaženie vyvrcholilo piatkovými pretekmi, kde si žiaci zmerali svoju plaveckú rýchlosť v plávaní na 25 metrov. Najrýchlejší boli odmenení diplomom.

Poďakovanie patrí Rodičovskému združeniu pri ZŠ Slobody 2, Poltár za jeho finančnú podporu a pracovníkom plavárne AQUASPOOL Lučenec za ich profesionalitu, ochotu a ústretovosť.

(foto: Mgr. R. Urbančok, text: Mgr. A. Budiačová)