Noc s Andersenom 2016 strávilo v našej škole 80 detí

Každoročne sa 2. apríl oslavuje ako Medzinárodný deň detskej knihy. Tento deň je zároveň výročím narodenia známeho dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena, ktorý sa narodil práve 2. apríla v roku 1805. Pri tejto príležitosti sa už po 16. krát uskutočnila medzinárodná akcia Noc s Andersenom. O jej zrod sa postarali české knižnice. Spoločne sa snažíme o obnovenie čitateľských návykov u detí prostredníctvom rozprávok.

Aj CVČ pri našej škole pod vedením p. vychovávateľky Márie Michalove sa opäť v tomto roku zapojilo do tejto akcie. Deti sa začali v sprievode svojich rodičov schádzať 1. apríla 2016 o 17:30 hod. Po úvodných slovách o živote H. CH. Andersena, rozprávke a večeri sa deti z 1. a 2. ročníka vybrali do mestskej knižnice, kde súťažili a čítali rôzne rozprávkové knihy. Staršie deti sa v tomto čase venovali tvorivým dielňam. Deti tvorili z papiera, cesta, kreslili, lepili, plietli a vyskúšali si aj čítanie rozprávok na mikrofón. Druhá večera doplnila sily pred literárnym kvízom, kde úlohou detí bolo v skupinkách riešiť pripravené úlohy. Po splnení všetkých úloh sme sa spoločne presunuli do školskej telocvične na „vankúšovú vojnu“. Po nájdení pokladu v priestoroch školy sme plní dojmov mohli spokojne zaliezť do spacákov a snívať o Cisárových nových šatách, Škaredom kačiatku, či Statočnom cínovom vojačikovi.

Program pre deti pripravili p. učiteľky, p. učitelia a p. vychovávateľky z našej základnej školy. Za pomoc ďakujeme tiež všetkým sponzorom, ktorí prispeli k zdarnému priebehu: Mestský úrad v Poltári, p. Balcová – Go-go, p. Chovanec – pekáreň, p. Kyzeková – Steel, p. Loch – kvetinárstvo, p. Nociar – PROMaR, p. Sanislo – drogéria Teta, p. Kubaliaková – Ovocie-zelenina, p. Očenáš – Holc. Za sprievod v mestskej knižnici ďakujeme p. Macove a za prípravu výbornej večere tetám kuchárkam.

Mgr. M. Sihelský

Fotogaléria:

Mgr. M. Sihelský; Mgr. A. Nociarová

Komentáre sú zatvorené

Komentáre sú zatvorené. Momentálne nemôžete komentovať tento príspevok.