Environmentálni experti – Zaježová – 2. – 4. máj 2016

V dňoch 2. – 4. mája sme v rámci projektu „Mestské včely“, spolu s p. uč. Kostkom mali možnosť zúčastniť sa trojdňového zážitkového kurzu „Environmentálni experti“, ktorý prebiehal vo vzdelávacom centre Zaježová.
Kurz sa zameriaval na témy, ktoré by v dnešnej uponáhľanej dobe mali zaujímať každého človeka.
Rozprávalo sa o zdravých potravinách, ako si ich môžeme zdravo vypestovať, o bylinkách, ktoré môžeme zadarmo nazbierať v prírode, o vhodnej ekokozmetike, ktorá neškodí nášmu telu, ani prírode a ešte o všeličom inom.

Všetko, o čom sa rozprávalo malo teoretickú časť, kde sme sa niečo dozvedeli, ale následne aj praktickú časť, kde sme si mohli vlastnými rukami vyskúšať napr. výrobu prírodného pleťového krému, či ekomydla, ktoré nedráždi naše telo, ale neškodi ani prírode.
Všetky aktivity prebiehali v krásnom prostredí Zaježovských lazov, v lone slovenskej prírody so zdravým vzduchom a čistou horskou pramenitou vodou. Súčasťou vzdelávacieho centra Zaježová bola aj biologická čistiareň odpadových vôd.
Vegetariánska strava, vhodné výživové doplnky, ukážky správnych stravovacích návykov a ďalšie projektové aktivity v príjemnom prostredí boli súčasťou spoločných stretnutí s našimi rovesníkmi, dobrým relaxom, výmenou skúseností a možnosťou nadviazania nových kamarátskych vzťahov.

Ďakujeme tvorcom projektu za nový pohľad na bežné veci v našom živote, za tri dni prežité skutočne zdravo a „bez internetu“ a za nových kamarátov, ktorých sme získali.
Ak bude možnosť, radi sa podobného kurzu zúčastníme aj nabudúce.

Sára a Karin, žiačky VII.A

Fotogaléria:

PaedDr. P. Kostka

Komentáre sú zatvorené

Komentáre sú zatvorené. Momentálne nemôžete komentovať tento príspevok.