Návšteva z Nórska na našej škole – 30. september 2015

Dňa 30. septembra 2015 na našu školu zavítali štyri veľmi zaujímavé a milé osoby: David Turčáni, Soňa Keresztesová, Katarzyna Koprowska a Agnes Lyche Melvaer. Všetkých spája spoločná téma, spoločná záľuba: včely a včelárstvo.

Prišli sa pozrieť na našu školu v rámci zahraničného projektu zameraného na podporu a rozvoj včelárstva. Katarzyna Koprowska a Agnes Lyche Melvaer pôsobia v Nórsku. Tam sa ako dobrovoľníčky venujú včelárstvu prostredníctvom rôznych aktivít. Naša škola už približne dva roky aktívne spolupracuje so Včelnicou v Liešnici pri Kokave nad Rimavicou. Vďaka tejto spolupráci sme boli poctení aj touto návštevou.

Žiaci 9. ročníka mali možnosť dozvedieť sa zaujímavosti o Nórsku a včelárstve v tejto krajine, ale mohli si aj otestovať svoje vedomosti z anglického jazyka, keďže zahraničné včelárky mali pripravenú prezentáciu s komentárom v angličtine.

Po prezentácii sme hosťom ukázali, ako sa venujeme včelárstvu my. Návštevu sme zaviedli do našej školskej Včelnice, kde sme sa za odbornej pomoci včelára Davida Turčániho pochválili našimi dvoma včelími rodinami.

Fotogaléria:

Text a foto: PaedDr. P. Kostka

Komentáre sú zatvorené

Komentáre sú zatvorené. Momentálne nemôžete komentovať tento príspevok.