Včelársky krúžok: A zima môže prísť!

Mladí včelári zo Včelárskeho krúžku veria, že touto vetou si nenahnevajú čitateľov, ktorí si prečítali nadpis tohto článku! 🙂 Úspešne a zdarne s ich starostlivosťou o školské včely sa dopracovali až do samého záveru tohtoročnej včelárskej sezóny. Včely prikŕmené, zazimované a preliečené môžu očakávať príchod zimy vo svojich drevených príbytkoch v školskej Včelnici, no a mladí včelári sa počas tohto obdobia môžu pustiť do opráv rámikov, prázdnych úľov, čistenia medníkov, kontroly a správneho zazimovania medometu. Veríme, že práve medomet budeme môcť budúcu sezónu lepšie využiť, keďže medu bolo tohto roku veľmi, veľmi málo.
Počas posledného liečenia včiel Varidolom si žiaci trúfli byť pri úľoch bez ochranných včelárskych kombinéz, ani nie tak preto, že chceli skúsiť nový adrenalínový šport, ale preto, že úle boli na chvíľku uzavreté a včely nelietali.
Zimné obdobie využijeme aj na postupné doplnenie žiackych Včelárskych denníkov, ktoré im slúžia na zhromažďovanie najrôznejších informácií o včelách a o všetkom, čo s touto tematikou súvisí.
Touto cestou sa chcem za seba, ale aj v mene mladých včelárov z našej školy poďakovať pánovi Milanovi Murínovi, za jeho cenné rady, pomoc, spoluprácu a čas, ktorý venoval a nezištne obetoval nám – členom Včelárskeho krúžku, ako aj samotným školským včelám. Ďakujeme.

PaedDr. P. Kostka