Návšteva škôlkárov v školskej Včelnici v Novej základnej škole

Dňa 22. mája 2017 zavítali do Základnej školy Slobody 2 malí škôlkári s ich pani učiteľkami z Materskej školy na Sklárskej ulici. Prišli sa pozrieť najmä na naše školské včely. Keďže v škôlke sa začali učiť o hmyze, pani učiteľky im chceli spestriť túto preberanú tému obhliadkou živých a skutočných včiel.

Škôlkári napriek ich malému vzrastu boli vyzbrojení veľkou odvahou. V „zvláštnom“ oblečení, ktoré doteraz ešte nemali na sebe mohli vidieť, kde a ako včely žijú a ako to vyzerá v skutočných úľoch. Škôlkári boli rozdelení do 2 skupín. Kým jedna skupina bola na obhliadke školských včiel, druhej skupine sa venovali žiačky z Chovateľského krúžku, ktoré priniesli na ukážku zvieratá, ich domácich miláčikov, ale aj zvieratá, o ktoré sa starajú v škole v rámci svojho krúžku.

Ďakujem pani učiteľkách za ich ochotu, prísť sa so žiakmi pozrieť na naše školské živočíchy a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Text: PaedDr. P. Kostka

Foto: Patrik Semerák a Patrik Pravda – žiaci Chovateľského krúžku