Výroba a umiestnenie domčekov pre opeľujúci hmyz

Dňa 10. apríla 2015 v spolupráci s kolegom Mgr. Miroslavom Straškom sa žiaci 8.A a 8.B triedy vrhli do zhotovenia domčekov pre opeľujúci hmyz. Táto aktivita je súčasťou projektu „Poltárske včely zo školy“.

Práca s elektrickou vŕtačkou im šla veľmi dobre a v priebehu dvoch vyučovacích hodín technickej výchovy sme pripravili dva domčeky. Úlohou žiakov bolo navŕtať do 2/3 hrúbky dreva dierky s priemerom aspoň 13 milimetrov. Drevo na túto aktivitu nám zabezpečil náš pomocník a koordinátor v projekte, pán Mgr. David Turčáni, PhD.

Za pomoci niekoľkých šiestakov a jedného štvrtáka sme umiestnili domčeky pre opeľujúci hmyz priamo do Včelnice. Dúfame a veríme, že už čoskoro budeme môcť privítať prvých „nájomníkov“ v týchto špeciálnych skrýšach. Umožní nám to pozorovať hmyz z bezprostrednej blízkosti.

nadacia-orange-web-zsslobody

Tento projekt sa uskutočnil vďaka programu Školy pre budúcnosť Nadácie Orange.

Výroba domčekov:

Umiestnenie domčekov:

(foto a text: PaedDr. P. Kostka)