Medzníky II. svetovej vojny – 10. apríl 2019

Druhá svetová vojna je dodnes najväčší a najrozsiahlejší ozbrojený konflikt, ktorý zasiahol do života miliónov ľudí a zanechal jazvy na ich dušiach. Z úcty k hrdinom a na pamiatku obetí je dôležité, aby sa na tieto hrôzostrašné udalosti nezabúdalo. Najmä mladí ľudia by sa mali dozvedieť o krutosti a ohavnosti činov, ktoré boli spáchané na našich predkoch, aby sa v budúcnosti podobná katastrofa už nikdy nezopakovala.

Problematike II. svetovej vojny vo svete a na Slovensku, priebehu SNP a vojnovým udalostiam v regióne sa venuje dejepisná súťaž „Medzníky druhej svetovej vojny“. Okresné kolo súťaže sa uskutočnilo dňa 10. apríla 2019 na Mestskom úrade v Poltári. Našu školu zastupovali 2 trojčlenné družstvá zložené zo žiakov deviateho ročníka. Vďaka poctivej príprave sa žiačky Ivona Rončáková, Viktória Matejová a Lívia Kráváriková umiestnili na 1. mieste a žiačky Júlia Katonová, Emma Pálešová a Soňa Fehérpatakyová získali 3. miesto.

Dievčatám zo srdca blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu.

Mgr. K. Halajová