Nové školské akvárium – 13. marec 2017

V pondelok 13. marca 2017 sme v rámci Chovateľsko – akvaristického krúžku spojaznili a sfunkčnili ďalšie školské akvárium. Je uložené na poschodí v kútiku živej prírody a je určené pre chov výlučne rýb: Cichlazoma zebrovitá (Archocentrus Nigrofasciatus).
Je to veľmi zaujímavý druh rýb, ktorý má tú pozitívnu vlastnosť, že rodičovský párik si chráni pred ostatnými rybami v akváriu svoje mláďatá. Keďže zachovanie tejto vlastnosti nie je dostatočne vyvinuté u samotných mláďat tohto druhu, je žiaduce, aby v prípade ak sa v jednom akváriu nachádzajú aj vyvíjajúce sa mláďatá s rodičmi, rodičov po mesiaci od vyliahnutých mláďat oddeliť do samostatného akvária, aby vyvíjajúce sa mláďatá rýb nezožrali ďalšie nakladené nové ikry.
Veríme, že takto oddelení rodičia tohto druhu rýb nám už čoskoro „prinesú“ ďalší prírastok.

PaedDr. P. Kostka