Sladká odmena pre mladých včelárov z našej školy

Kto by sa nepotešil, kto by nebol rád!?
Naši mladí včelári zo Včelárskeho krúžku sa dočkali sladkej odmeny! Za usilovnú prácu počas celého roka, ich školské včely sladko odmenili. Síce skromnou, ale o to chutnejšou nádielkou tohtoročného repkového medu.
Žiaci sa postupne od začiatku kalendárneho roka oboznamovali s jednotlivými činnosťami okolo včiel. Najprv zhotovovali rámiky, potom do nich navliekali drôtiky, následne zatavovali medzistienky, kontrolovali rodiny včiel a ich matky, kladenie vajíčok v plodiskách, matečníky, zakladali medníky a podobne. Až tieto práce vyvrcholili samotným vytáčaním medu.
Samozrejme, že Včelársky krúžok týmto nekončí. Pokračujeme ďalej, lebo včelárska sezóna je stále v plnom prúde.
Včelári, ďakujem vám všetkým za vašu pomoc, snahu a záujem naučiť sa o včelách čo najviac!

PaedDr. P. Kostka