Robot Emil už aj v našej škole – 30. január 2019

Počítače sa už dávno stali súčasťou nášho života. Prenikli aj do škôl, kde sa s nimi žiaci postupne oboznamujú na hodinách informatiky. Našej škole sa podarilo ako jednej z prvých na Slovensku získať prístup k didakticky perfektne prepracovanému prostrediu Robot Emil, ktoré spracoval tím prof. Ivana Kalša z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Zatiaľ je prostredie vytvorené pre žiakov 3. ročníka. Je radosť sledovať, ako žiaci tvoria a kreatívne myslia. Hrou tak odhaľujú zákonitosti matematického a informatického sveta.
Ďakujeme ZRPŠ pri našej ZŠ za pokrytie nákladov na zakúpenie softvéru. Všetky náklady sa určite vrátia prostredníctvom našich šikovných žiakov.

Mgr. A. Nociarová