Matematický klokan v našej škole

Dňa 11. apríla 2022 opäť do našej školy zavítal KLOKANKO so svojimi zaujímavými matematickými úlohami. Priniesol nám nevšedné úlohy zo všetkých kútov našej planéty. Žiaci ho s radosťou privítali a pustili sa s chuťou do riešenia náročných hlavolamov. Niektorí žiaci sa zapojili z domu – online.
Najviac sa na Klokanka tešili prváci, ktorí si takúto súťaž vyskúšali prvýkrát.
Tento rok sa do súťaže zapojilo 48 našich žiakov. Prvý ročník – 14, druhý – 21, tretí – 2, štvrtý – 4, piaty – 2 a ôsmy – 5 žiakov.
Všetci žiaci, ktorí sa sa do súťaže zapojili, dostali Účastnícky diplom spolu s malým darčekom.
Žiaci, ktorí sa dostali medzi 20% najúspešnejších riešiteľov v rámci celého Slovenska, získali vzácnejší diplom – Diplom úspešného riešiteľa . Takýmto diplomom sa mohli pochváliť nasledovní žiaci:

1.A – SAMUEL SMOLKA
2.A – LAURA PALÍKOVÁ
2.B – MARGARÉTA MELICHEROVÁ
2:B – TOMÁŠ IMROVIČ
5:B – RICHARD FEHÉRPATAKY

Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za účasť v tejto medzinárodnej súťaži a želáme im v budúcnosti veľa ďalších úspechov pri riešení matematických hlavolamov.