Rozbehnime aj v okrese Poltár Športovú akadémiu Mateja Tótha

Naša Základná škola, Slobody 2, Poltár sa ako jediná uchádza o možnosť zastrešiť v okrese Poltár Športovú akadémiu Mateja Tótha.

Športová akadémia Mateja Tótha je jedinečný celoslovenský projekt zameraný na deti v predškolskom a mladšom školskom veku. Ide o kvalitnú voľnočasovú aktivitu v podobe pravidelných športových krúžkov na školách. Projekt Akadémie osobne zastrešuje a podporuje nielen samotný Matej, ale aj celý jeho tím odborníkov vrátane jeho trénera a fyzioterapeuta. Vďaka nim sa deti dostanú k modernej a unikátnej metodike, ktorá dbá na kvalitu pohybu, podnecujú ich výkonnostný rast a prostredníctvom ktorej si ľahšie vytvoria prirodzený vzťah a radosť zo športu.
Matejovo úsilie priniesť šport na špičkovej úrovni bližšie k deťom nás oslovilo a preto sme sa rozhodli stať sa hlavným partnerom tejto iniciatívy. Zapojením sa do súťaže o grant cez dobrybeh.o2.sk môžete aj vy prispieť svojimi nabehanými kilometrami k tomu, aby táto jedinečná akadémia vznikla vo vašom okolí.

Cieľom projektu Športová akadémia Mateja Tótha powered by O2, ktorý rozbiehame spolu s Matejom Tóthom a jeho tímom je:

• Pritiahnuť deti k pravidelnej športovej činnosti
  • Pomáhať pri aktívnom rozvoji a formovaní zdravého životného štýlu detí
  • Propagovať myšlienky fair play a súdržnosti pri športovaní
  • Rozvíjať v deťoch prvky súťaživosti a zodpovednosti
  • Podporovať osobnostný rozvoj všetkých detí

O Športovú akadémiu Mateja Tótha powered by O2 súťaží spolu 79 škôl, ktoré Matej Tóth a jeho tím vybrali. V každom okrese starostlivo zvolili jednu školu berúc do úvahy jej technické zabezpečenie, prejavený záujem, počet detí a pod., ktorá bude bojovať o tento jedinečný grant. Za okres Poltár súťaží jedine naša ZŠ.

Na to, aby aj v okrese Poltár bola Športová akadémia Mateja Tótha potrebujeme:

1. Zaregistrujete sa na stránke  www.dobrybeh.o2.sk
  2. Vyberiete si aplikáciu, s ktorou chcete behať, stiahnete si ju do svojho smartfónu a vytvoríte si v nej užívateľské konto s ktorým sa prihlásite na našu stránku v procese registrácie.
  3. Následne si vyberiete okres a teda aj školu, pre ktorú chcete súťažiť. Okres si môžete vybrať bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, odkiaľ ste alebo kde beháte. Vybraný okres však nebudete môcť zmeniť počas celého trvania súťaže.
  4. Od tohto momentu je vašou hlavnou úlohou behať. Svoje nabehané kilometre následne nahrávajte na svoje konto jednoduchým kliknutím. My ich prepočítame na body koeficientom vášho okresu a pripočítame k výsledkom vášho okresu.
  5. Sledujte výkony svojho okresu a jeho poradie vo vašom kraji, pretože všetko sa môže veľmi rýchlo meniť a práve váš beh môže byť rozhodujúci.

Nie je dôležité, aký veľký je náš okres a koľko má obyvateľov. Vyhrať môže každý okres nezávisle od veľkosti. Ako je to možné? Všetky výsledky sú totiž prepočítavané tak, ako keby okresy mali rovnaký počet obyvateľov – 100 000. Vďaka koeficientu prepočtu na obyvateľa sa nabehané kilometre premenia na body, ktoré „zrovnoprávnia menšie okresy s tými väčšími“.

Okrem bodov za vaše behy môžete prispieť našej škole bonusovými bodmi navyše. Tie môžete získať dvomi spôsobmi.

1. Zdieľaním vašich behov na Facebooku:

Každý svoj beh po nahratí na stránku dobrybeh.o2.sk zdieľajte na svojom Facebooku a odmeníme váš okres 10% bodov navyše. Možnosť zdieľania príspevku nájdete vo vašom profile po prihlásení na stránku v tabuľke s vašimi behmi.

2. Behaním počas špeciálnych dní

Počas súťaže budeme priebežne vyhlasovať špeciálne dni, počas ktorých získate za svoj beh automaticky 2-násobok bodov. Stačí, keď budete pozorne sledovať informácie vo vašom profile a v newsletteroch a o týchto dňoch sa dozviete vždy v dostatočnom predstihu.

Päť najlepších bežcov celej súťaže s najvyšším počtom zabehnutých kilometrov bude odmenených najnovšími smartfónmi Huawei P10 Lite.
Navyše sa každý bežec, ktorý mesačne zabehne aspoň 5 km, dostáva do žrebovania o tri smartfóny HUAWEI P9 Lite 2017.

Viac informácií na: www.dobrybeh.o2.sk; Ak budete potrebovať pomoc s nastavením, alebo vám nebude niečo fungovať, napíšte na: webzsslobody.sk, radi Vám pomôžeme. 😉